חיטוי ותחזוקה של משטחים

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה (Covid-19) חיינו השתנו. מושגים כגון בידוד, ריחוק חברתי, סגירת עסקים וסגר הפכו שגורים בפינו. ישנן דרכים רבות להתמודד עם התפרצות הנגיף ועל מנת למגר את התופעה יש ליישם את כלל ההמלצות כשלם. אחת מהדרכים היעילות שיש ליישם במטרה למגר את סכנת ההדבקות היא חיטוי וטיהור אשר משמיד את הנגיף ומונע הדבקה והעברה של הנגיף.

חשוב לציין כי נגיף הקורונה מדבק בעיקר באופן ישיר ומועבר מאדם נשא לאדם הנמצא בסביבתו דרך רסס נשימתי (טיפות רוק זעירות) שמתפזרות עם נשימה, דיבור, שיעול או עיטוש. אולם, בעת שאדם אשר נושא את הנגיף נמצא בסביבה נתונה טיפות הרסס הנשימתי שלו מתפזרות באוויר ונופלות על המשטחים שבסביבה ומרחק נפילת הטיפות מגיע עד כ- 3 מטרים. כאשר הנגיף כבר נמצא על משטח קל מאוד להידבק ממנו או להעביר אותו ממקום למקום באמצעות מגע אדם.

כיום אין מידע מבוסס לגבי משך הזמן שנגיף הקורונה שורד על משטחים אך משך שהיית הנגיף על משטח מוערכת בין ימים בודדים למספר שבועות. חיות הנגיף על משטחים מהווה סכנת הידבקות דרך מגע יד עם המשטח המזוהם ומשם דרך העברתו לאזור הפנים ולדרכי הנשימה. כמו גם, ישנה סכנה להמשיך ולהעביר את הנגיף מהמשטח בו הוא נמצא למשטחים אחרים. במקרה של ספינת הנופש היפנית The Diamond Princess שזכתה לכינוי "ספינת הקורונה", נמצא שנגיף הקורונה יכול לשרוד גם יותר משבועיים – את התגלית המבהילה הזאת גילו חוקרים שמצאו שרידים חיים של הנגיף, 17 יום לאחר שהנוסעים החולים ירדו ממנה. הנגיף נמצא על ידי החוקרים על משטחים בתאי הנוסעים, שרבים מהם נדבקו בנגיף וחלו ב-covid-19. הנתונים הללו פורסמו במסגרת מחקר של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות(CDC). https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6912e3.htm?s_cid=mm6912e3_w

על מנת למנוע הידבקות בנגיף ממשטחים אחת מהדרכים היעילות היא ריסוס ממוקד חיטוי וטיהור באזורים החשודים כמזוהמים בנגיף. לפיכך, אנו בחברת Protexbio מציעים חיטוי יסודי ויעיל העומד בכלל דרישות משרד הבריאות, ומתבצע דרך החומרים היעילים ביותר להשמדת הנגיף ועל ידי צוות מנוסה וממוגן.  החיטוי של Protexbio יעזור לכם להפוך את סביבתכם למקום בטיחותי וסטרילי ובכך יסייע בשמירה על בריאות הציבור במרחב העסקי או הפרטי שלכם.

אוהבים ? שתפו

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

דילוג לתוכן